Červen 2014

Po HODNĚ dlouhé době?

8. června 2014 v 2:26 | Eliška Poníková |  Update
Hello everypony!
Eh... Hmm... Po neuvěřitelně dlouhé době sem opět píšu. Ostatní přestali hrát, nějak to umřelo, tak jsem jednoduše řečeno nechala tenhle blog hnít v naději, že se k němu jednoho dne vrátím. A tak se i stalo. Našla jsem nedávno složku se starými poníky, které jsem (bůh vás ochraňuj, to nechcete slyšet) dělala tehdy ještě v Malování. Vzpomněla jsem si na ty úžasné časy a napadlo mě udělat menší soutěž, kterou můžete najít u mě na Howrse.
Ne, nevím, jestli zase otevřu Pony Manii, podle toho, kolik lidí by mělo zájem (a já vím že nikdo).
Zahajuji novou soutěž o věci z černého trhu, koníky, grafiku a další překvapení!

Ale teď k již zmiňované soutěži.
Smysl soutěže spočívá v tom probudit v ostatních originalitu a kreativní tvoření na počítači. Vymyslet, vytvořit, nadesignovat poníka, jako je v tomto okénku. Jde o to osvojit si grafický program, ve kterém pracujete a přizpůsobit se mu, zároveň se pokusit vytvořit něco originálního a naprosto nového!

Poníky můžete dělat v Malování, Photo Filteru, Photo Shopu, gimpu, Pixlru, zkrátka a dobře v čemkoliv! To je jen na vás, co je dle vašeho názoru nejvíce pohodlné :) Je dovoleno používat textury, brushe, cokoliv. to je jen na vás. Podmínkou je, aby poník nebyl na papíře a byl vytvořen danou šablonkou, žádné basy ani creatory! Jinak lze u šablonky měnit tvar hřívy, přikreslovat různé doplňky a tak dále. Ale tělo poníka by do jisté míry mělo být zachováno :)

Pokud se chcete zúčastnit a nemáte žádný grafický program, můžete si nějaký stáhnout na zkoušku, použít Malování nebo stránku www.pixlr.com (bohužel, nemohu sem dát přímý odkaz, snad vám to nevadí).

Máte-li zájem, příslušné šablonky, které budete potřebovat, naleznete v galerii. Začátek soutěže je zatím v nedohlednu, záleží na tom, kolik se přihlásí soutěžících. Začnu minimálně od pěti, pokud jich nebude dost, soutěž zruším úplně.

Hodnotím provedení, originalitu, propracovanost a celkový dojem. Později můžete i vy hlasovat pro svého favorita, který po vyhlášení dostane malou odměnu! ;)

Zájemci prosím pište na email eliska.ponikova@email.cz, Howrse nebo sem do komentářů. Zatím to vypadá na 6 soutěžících.

O hře

8. června 2014 v 1:43 Hra
Pony mania je internetový roleplay založený 13. ledna 2012 administrátorkou Eliška Poníková na webové doméně Blog.cz. Za tu dobu se hra i s příběhem hodně změnila, přidala mnoho možností, několikrát se obnovila a vymazala četný počet hráčů kvůli neaktivitě. Avšak její smysl je i nadále stejný jako před dvěma roky.

Hra pracuje na jednoduchém principu; založí se nový článek, který není vidět na hlavní stránce, takže ho může vidět jen administrátor a člověk, který má od něj příslušnou adresu. Začátek obsahuje důležité údaje z přihlášky hráče, obrázek poníka, počet Crownů (měna ve hře), inventář, místo a další.

Registrace se skládá z pěti důležitých bodů, které je nutno pro zahájení hry vyplnit. Příchozí hráč musí do přihlášky uvést svůj nick, nebo-li tzv. přezdívku, dále kontaktní údaj a to buď emailovou adresu, Deviantart, Howrse nebo Skype (pro zaslání odkazu, který bude znát pouze on a administrátor). Třetí bod vyžaduje jméno pro poníka, za kterého bude hrát. Ke čtvrtému bodu je nutno přiložit odkaz na jeho obrázek. Poníka si můžete vybrat v nabídne na tomto odkaze, objednat si jej zde nebo si ho vyrobit sami pomocí šablonek, které lze najít v galerii.
Pátý bod je něco jako poznámka, prostor pro dotazy, připomínky, kritiku, nápady a cokoliv jiného, co nám chcete sdělit. :)

Start hry začne tehdy, pokud hráč potvrdí souhlas s podmínkami. V článku, jehož odkaz mu byl zaslán, potom hraje pomocí komentářů. Na konci článku přidává administrátor možnosti, kterými se hráč posouvá dopředu v příběhu. Vybere si příslušnou možnost, která mu nejvíce vyhovuje, a napíše ji nebo zkopíruje do komentáře, popřípadě upraví nebo vymyslí úplně jinou, která v nabídce není. Potom čeká na další aktualizaci s novými možnostmi, které tam vepisuje samotný administrátor. Z tohoto důvodu může být hraní velice zdlouhavé, proto prosím omluvte určité nedostatky.

Máte-li jakýkoliv dotaz, nápad nebo připomínku, neváhejte nám napsat sem do komentářů, na email eliska.ponikova@email.cz nebo Howrse!

→Přihláška←